Gıda Takviyeleri ve Vitaminler

Supplyte

Ürünler Ena Farma Gıda Takviyeleri ve Vitaminler
Supplyte
Detaylar
Ena Farma
Gıda Takviyeleri ve Vitaminler

  • Özellikler

Elektrolit dengenizi eşsiz tat ile koruyun!

Çinko-Magnezyum takviyeli, elektrolitler İçeren İçecek Tozu karbonhidratların ve elektrolitlerin dengeli bir karışımını sağlayarak fiziksel aktivitenizde avantajlı durumda olmanıza yardımcı olur.

 
 
Sıcaklık ve nem oranının arttığı yaz aylarında sıvı ihtiyacı diğer mevsimlere göre daha yüksektir. Vücut, hava sıcaklığına karşı ısısını dengede tutabilmek için daha hızlı nefes alıp verme, terleme ve idrar ile fazla ısısını dışarıya atar. İnsan vücudunun yaklaşık %65’i sudan meydana gelir. Erişkin bir insan günlük ortalama 2.5 litre sıvıyı vücut ısısını dengelemek için kaybeder.
 

Sıvı kaybının yanı sıra vücudun elektrolit dengesini düzenleyen sodyum, kalsiyum ve potasyum gibi mineraller de dışarı atılır. Normal şartlar vücudumuz, sıvı elektrolit dengesini sağlamak için kaybettiği sıvı ve elektrolit elementleri besin ve aynı miktarda su tüketimimiz ile karşılayabilir. Vücudun normal günlük sıvı miktarındaki azalmalar susuzluk hissi ile kendini gösterir. Sıvı azalmaları sürekli alışkanlık halinde çoğalırsa ciddi sağlık problemleri yaşanabilir.

Supplyte  nedir?
Elektrolitler, magnezyum, çinkonun dengeli bir karışımıdır. Fiziksel aktivitelerinizde avantajlı durumda olmanıza yardımcı olur. Doğru enerji gücü antrenman sırasında daha fazla dayanıklılık sağlar. Supplyte Elektrolit İçeren İçecek Tozu, sağladığı yavaş, orta hızda ve hızlı salınan karbonhidratlar ve beş temel elektrolitle vücudun su emilimini destekler. Bu da uzun süreli antrenmanlarda vücudun susuz kalmasının önlenmesine yardımcı olarak daha fazla dayanıklılık sağlar.  Uzun süre kalıcı, düzenli enerjiye ihtiyacınız olduğunda bir numaralı enerji içeceğiniz olarak tercih edebilirsiniz.

 

Sıvı Kaybının En Yaygın Nedenleri


Dehidrasyon Nedir?

Dehidrasyon, aldığınızdan daha fazla sıvı kullandığınızda ya da kaybettiğinizde ve neticesinde vücutta normal işlevleri yerine getirmek adına yeterli su ve sıvı mevcut olmadığında meydana gelmektedir. İnsan vücudunun yaklaşık %65’i sudan meydana gelir ve günlük ortalama olarak 2, 5-3litre su kaybeder. Kaybedilen sıvıların yerine yenisini koyulmadığında susuz kalınmış olur. Su kaybının yanı sıra vücudun elektrolit dengesini düzenleyen sodyum, kalsiyum, potasyum gibi mineraller de dışarı atılır.
Normal şartlar altında vücut, kaybettiği sıvı ve elektrolit dengesini, besin ve su tüketimi ile karşılayabilmektedir. Vücudun toplam sıvı miktarındaki azalmalar susuzluk hissi ile kendini gösterir. Sıvı miktarındaki azalmalar çoğalırsa ciddi sağlık problemleri gözlenebilir. Susuz kalma durumu, küçük çocuklar ve yaşlılar için daha büyük tehlike arz eder.

Küçük çocuklardaki en yaygın dehidrasyon nedeni şiddetli ishal ve kusmadır. Daha yaşlı yetişkinlerin vücutlarında doğal olarak daha düşük su hacmi mevcuttur ve bu da dehidrasyon riskinin artmasına sebep olabilir. Akciğerler ya da mesaneyi etkileyen enfeksiyonlarda yaşlı yetişkinlerde dehidrasyon meydana gelebilmektedir. Dehidrasyonun derecesi hem vücut belirtilerine hem de idrar testi, böbrek fonksiyon testi ve kan testlerine bakılarak değerlendirilir.

Şiddetli egzersiz yapan kişiler, sıcak havalarda yeterince sıvı tüketimi yapmazlarsa dehidrasyon meydana gelme ihtimali yüksektir. Hafif ve orta dereceli dehidrasyon durumlarında daha fazla sıvı tüketerek durum tersine çevrilebilir ancak şiddetli dehidrasyon mevcutsa acil tıbbi tedavi olması şarttır."
 
  • Gastro-Enterit
  • Besin Zehirlenmesi
  • Alkol Alımı
  • Seyahat
  • Aşırı Sıcaklar
  • Spor ve Yüksek Aktivite Sonucu Terleme

Doğan Ecza

Benzer Ürünler