Gıda Takviyeleri ve Vitaminler

Supplyte Saşe

Ürünler Ena Farma Gıda Takviyeleri ve Vitaminler
Supplyte Saşe
Detaylar
Ena Farma
Gıda Takviyeleri ve Vitaminler

  • Özellikler

Elektrolit dengenizi eşsiz tat ile koruyun!

Çinko-Magnezyum takviyeli, elektrolitler İçeren İçecek Tozu karbonhidratların ve elektrolitlerin dengeli bir karışımını sağlayarak fiziksel aktivitenizde avantajlı durumda olmanıza yardımcı olur.

İÇİNDEKİLER

Potasyum 18.5 mEq/L
Sodyum 44.4 mEq/L
Klorür 34 mEq/L
Magnezyum 375 mg/L
Sitrat 28.7 mEq/L
Dekstroz 16 g/L
Çinko 7.5 mg/L
 
Sıcaklık ve nem oranının arttığı yaz aylarında sıvı ihtiyacı diğer mevsimlere göre daha yüksektir. Vücut, hava sıcaklığına karşı ısısını dengede tutabilmek için daha hızlı nefes alıp verme, terleme ve idrar ile fazla ısısını dışarıya atar. İnsan vücudunun yaklaşık %65’i sudan meydana gelir. Erişkin bir insan günlük ortalama 2.5 litre sıvıyı vücut ısısını dengelemek için kaybeder.
 

 

Vücudun elektrolit dengesi hücre ve sinirlerin işlevlerini başarılı olarak yerine getirmek için oldukça temel elementlerdir. Elektrolit elementler sodyum, potasyum, magnezyum ve kalsiyumdur.

 

 
Sıvı kaybının yanı sıra vücudun elektrolit dengesini düzenleyen sodyum, kalsiyum ve potasyum gibi mineraller de dışarı atılır. Normal şartlar vücudumuz, sıvı elektrolit dengesini sağlamak için kaybettiği sıvı ve elektrolit elementleri besin ve aynı miktarda su tüketimimiz ile karşılayabilir. Vücudun normal günlük sıvı miktarındaki azalmalar susuzluk hissi ile kendini gösterir. Sıvı azalmaları sürekli alışkanlık halinde çoğalırsa ciddi sağlık problemleri yaşanabilir.

Supplyte Elektrolit Saşe nedir?
Elektrolitler, magnezyum, çinkonun dengeli bir karışımıdır. Fiziksel aktivitelerinizde avantajlı durumda olmanıza yardımcı olur. Doğru enerji gücü antrenman sırasında daha fazla dayanıklılık sağlar. Supplyte Elektrolit İçeren İçecek Tozu, sağladığı yavaş, orta hızda ve hızlı salınan karbonhidratlar ve beş temel elektrolitle vücudun su emilimini destekler. Bu da uzun süreli antrenmanlarda vücudun susuz kalmasının önlenmesine yardımcı olarak daha fazla dayanıklılık sağlar.  Uzun süre kalıcı, düzenli enerjiye ihtiyacınız olduğunda bir numaralı enerji içeceğiniz olarak tercih edebilirsiniz.
 

Doğan Ecza

Benzer Ürünler