Gıda Takviyeleri ve Vitaminler

Bactoblis Oral Probiyotik

Ürünler Ena Farma Gıda Takviyeleri ve Vitaminler
Bactoblis Oral Probiyotik
Detaylar
Ena Farma
Gıda Takviyeleri ve Vitaminler

  • Özellikler

 

 

 

Bactoblis Oral Probiyotik ile Ağız ve boğaz floranızı dengeleyin.

Bactoblis Oral Probiyotik ile Ağız ve boğaz floranızı dengeleyin.

Ağızda kolonize olabilen dünyadaki ve Türkiye’deki tek probiyotik! Emilebilir her bir tablet, 1 milyar CFU S. Salivarius K12 içerir.

İÇİNDEKİLER

Streptococcus Salivarius K12 Suşu %2
CFU bakteri Her bir tablet bir milyar
S.SALIVARIUS K12

Toplumun sadece %2’sinin ağız florasında Streptococcus salivarius K12 bakterisi bulunmaktadır. K12 bakterisi, 1982 yılında keşfedilen FDA GRAS kategorisindeki Dünya’da ve Türkiye’deki tek ağız ve boğaz bölgesine kolonize olabilen patentli oral probiyotiktir.

ÖNLEYİCİ ETKİNLİK

Viral boğaz enfeksiyonlarına yakalanma oranı ile beraber ateş düşürücü ve iltihap önleyici ilaçların kullanımının önlenmesinde bir önceki yıla göre %85 oranında azalma görüldüğü klinik çalışmalarca gösterilmiştir.

AĞIZ FLORASININ DÜZENLENMESİ

Sindirim sistemi ağızdan başlar. Ağız florası bozulmaya başladığında kükürt bileşikleri artar ve koku başlar. Kandida mantarı ağız içinde çoğalır. Bactoblis probiyotik tabletin 1 hafta kullanımı ile 3 ay ağız kokusunu giderdiği ve kandida'yı kontrol altına aldığı klinik çalışmalarda gösterilmiştir.

ANTİBİYOTİK KULLANIMINI AZALTMA

Ağız florasının düzelmesiyle bakteriyel boğaz enfeksiyonlarına yakalanma riskini ve antibiyotik kullanma oranını %88 oranında düşürdüğü meta analize alınan tüm klinik çalışmalarda gösterilmiştir.

 
Ağız ve boğaz enfeksiyonları virüs veya bakteri kaynaklı olabilir. Bu enfeksiyonlardan korunmamız önemlidir. Viral enfeksiyonlar, ağız ve boğaz florası bozulmuş kişilerde bakteriyel enfeksiyonlara dönüşebilmektedir ve bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde antibiyotik gerekebilir. Antibiyotik kullanımını azaltmak için ağız florasının dengede olması önemlidir. 
 

GÜÇLÜ ETKİNLİK

Enfeksiyonlara yakalanma riski tüm çalışmalarda; Çocuklarda okul kaybı gününde %85 oranında, ebeveynlerin iş gücü kaybında %75 olarak azalma görülmüştür.
 
Çilek Tadında!

Bactoblis 10'luk ve 30'luk formlarıyla sadece eczanelerde.

 

 

 

 

 

 

 

Doğan Ecza

Benzer Ürünler