Cinsel Sağlık

NEW / Era Menstrual Cup (Adet Kabı)

Ürünler Era Cinsel Sağlık
NEW / Era Menstrual Cup (Adet Kabı)
Detaylar
Era
Cinsel Sağlık
era01

  • Özellikler

TÜRKİYE'NİN İLK VE TEK YERLİ ADET KABI ERA CUP.

 

Era Cup kadın anatomisine uygun tasarımı medikal silikonun yumuşak ve anti bakteriyel yapısı sayesinde gün içindeki her türlü fiziksel aktiviteniz için kullanabilirsiniz.

 

Denize girmek, yoga yapmak ,dans etmek, spor yapmak, bisiklete binmek, kamp yapmak, seyahat etmek ve daha birçok aktiviteniz için kaygılarınızı ve korkularınızı unutun. İstediğiniz her şeyi giyebilir ve her zaman olduğunuz gibi özgür olabilirsiniz.

 

Ped veya tamponların belirli bir emme doygunluğu vardır ve bu noktaya ulaştığında kanı ememez ve sızıntı yapmaya başlar. Era Cup ise 12 saat aralıksız kullanım süresi ve doğru kullanım ile sıfır sızıntı sağladığı için size sadece bu mutluluğu yaşamak kalıyor.

Artık sık kontrollere gerek yok. Era Cup’ ınızı 12 saate kadar kontrol etmeden kullanabilirsiniz. Böylelikle ped ve tampondan çok daha fazla hacme sahip Era Cup ile gün içinde ya da gece uyurken sızıntı stresi yaşamamanın huzuru sizin olsun.

 

Era Cup’ ı satın almak başlangıçta maliyetli gibi görünse de uzun vadede karınız çok büyük olacaktır. 1 yıllık ped yada tampon için harcadığınız tutarın çok altında bir tutarla doğru kullanım ile 10 yıla kadar kullanabileceğiniz bir ürüne sahip olacaksınız.

Her yıl tek kullanımlık ürünlerin çevreye verdiği zararın hepimiz farkındayız.

Bu atıkların ciddi bir oranını menstrualatıklar oluşturmakta. Medikal Silikon, yeryüzünde en çok bulunan ikinci mineral olan ve çevreye zararı olmayan bir tür kum olan kuvarstan üretilmektedir.

%100 medikal silikondan üretilen Era Cup, Ped ve tampon gibi tek kullanımlık seçeneklerin yanında, daha az atık oluşturan, çok daha doğa dostu bir seçenektir

 

Regl döneminin korkulu rüyası olan o belirgin kokuyu bilmeyenimiz yoktur. Ped veya tampon kullanımında, adet kanı havayla temas etmektedir. Bu temas ile birlikte oksitlenme başlar ve bu oksitlenme sonucu koku oluşur. Era Cup doğru yerleştirildiği takdirde hafif bir vakum etkisi ile kanın havayla temasını tamamen keser. Bu vakumlu etkisi ile hava geçirmezliği kokusuz ve hijyenik bir periyot geçirmenizi sağlar.

 

Ped ve tamponlarda sentetik maddeler çok fazladır. Bu maddeler emici özelliği sebebi ile vajinadaki doğal dokuyu yok eder ve ph değerini değiştirir. Bununla beraber vajina enfeksiyonlara daha açık hale gelir.

FDA onaylı %100 medikal ve yumuşak silikondan üretilen Era Cup ise vücudun ph dengesini bozmadığı gibi alerjen madde içermez. Vajina florasını bozmayan Era Cup size sağlıklı bir periyot sunmaktadır. Kesinlikle BPA, Lateks ve kimyasal ve zararlı boya içermez.

 

 

 

 

 

Doğan Ecza

Benzer Ürünler